Řečníci

Patrícia Čekanová (2024)

prezidentka Asociace komunitní energetiky ČR

Patrícia Čekanová vystudovala Strojírenskou fakultu Technické univerzity v Košicích, kde získala doktorský titul v oboru energetiky. V tomto odvětví má řadu zkušeností – přednášela na různých konferencích k problematice využití obnovitelných zdrojů energie, spolupracovala na tvorbě projektů věnujících se tomuto tématu, publikovala články v odborných časopisech a učila na katedře energetické techniky Strojírenské fakulty Technické univerzity v Košicích. Její první kariérní kroky vedly do košické společnosti Tepelné hospodářství, kde se stala členkou dozorčí rady. Podobnou funkci zastávala následně v Komoře uživatelů a výrobců obnovitelných zdrojů energie v Bratislavě. V roce 2017 přešla do bratislavského Úřadu pro veřejné obstarávání, kde působila jako členka koordinačního výboru. Patrícia Čekanová se angažovala i v politice. Po 16 let byla zastupitelka městské části v Košicích. Od roku 2017 působila jako vedoucí oddělení zprostředkovatelského orgánu pro Integrovaný regionální operační program pro město Košice. V rámci této pozice byla zodpovědná za všechny činnosti týkající se chodu a fungování celého oddělení, na starosti měla například schvalování projektů evropských strukturálních investičních fondů. V lednu 2022 se stala prezidentkou Asociace komunitní energetiky ČR a její cílem je dosažení decentralizace energetiky, vytváření podmínek pro vznik energetických komunit a zvyšování povědomí o komunitní energetice a o možnostech využívání čisté energie z ekologických zdrojů. Také rovněž spojuje vlastníky komunitních zdrojů obnovitelných energií s cílem, aby jim vyjednala lepší podmínky, reprezentovala je na regionální, národní i mezinárodní úrovni a v neposlední řadě jim poskytla aktuální informace z energetické oblasti.

Alexandr Černý (2024)

ředitel Odbor technické regulace elektroenergetiky a plynárenství

Alexandr Černý pracuje od června 2021 v Energetickém regulačním úřadě jako ředitel odboru, kde se zaměřuje především na organizaci trhu v elektroenergetice a plynárenství. V posledních dvou letech se proto intenzivně zabývá také tématem komunitní energetiky včetně nastavením modelů sdílení elektřiny. Před příchodem na ERÚ byl řadu let ředitelem pro oblast predikcí a nákupu komodit ve společnosti ČEZ Prodej a.s., kde byl mimo jiné zodpovědný za nastavení strategie a cenotvorby komoditních produktů, portfolio management a řízení nákupu komodit, včetně nastavení predikčních modelů a systémů. Dříve pracoval Alexandr jako senior konzultant a manažer ve společnostech Deloitte a KPMG. Alexandr vystudoval fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na CERGE-EI v Praze absolvoval doktorské studium v oboru ekonomie.

Pavel Doucha (2022)

partner, Doucha Šikola Advokáti

Pavel Doucha je advokátem a zakládajícím partnerem advokátní kanceláře Doucha Šikola advokáti s.r.o., která je jedinou českou právní kanceláří, specializující se výhradně na sektor energetiky, zejména obnovitelných zdrojů. V minulosti se věnoval právu životního prostředí a souvisejícím oborům. Je držitelem Ceny ministra životního prostředí za příspěvek k rozvoji environmentálního práva za rok 2004, působil i jako člen rozkladové komise ministra. V současné době je právním poradcem řady oborových asociací v sektoru energetiky, jako je Komora obnovitelných zdrojů, CZ BIOM, Solární asociace, či AKU-BAT CZ.

Radek Hartman (2022)

člen představenstva, ČEPS

Radek Harman absolvoval jadernou a fyzikálně inženýrskou fakultu ČVUT v Praze a studium MBA na Sheffield Business School se specializací na strategický management a řízení změn. Působil na manažerských postech například ve společnostech Arthur Andersen, MONDI Štětí, Cap Gemini, CE WOOD, U a SLUNO či Ernst a Young Česká republika. Od roku 2017 zastával pozici obchodního ředitele v nadnárodní společnosti ELKO EP.

Lanc Bartoš Jan (2022)

senior specialista odboru Digitalizace, ČEPS

Jan Lanc Bartoš působí v současné době v ČEPS, a.s., jako expert na digitalizaci. Zejména se zabývá potřebami digitalizace v souvislosti s energetickou transformací a decentralizací. Dříve působil jako analytik energetických politik v Mezinárodní energetické agentuře (IEA) a jako poradce v otázkách digitalizace a digitálního rizika/resilience pro Světovou energetickou radu (WEC).

Klimeš Pavel (2022)

Ředitel rozvoje bezpečnostních produktů, Corpus Solutions

- Nastavuje strategie efektivní kybernetické obrany u zákazníků - Praktické zkušenosti s detekcí a zvládáním kybernetických útoků - Autor tréninkového konceptu Cyber Defense Exercise - 21 let praxe v oboru kybernetická bezpečnost

Krejčí Pavel (2022)

Security Engineer, Check Point

Vystudoval telekomunikace na elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze. Poté pracoval a získával několikaleté zkušenosti u řady významných ICT firem, aby v roce 2018 začal pracovat pro lídra v oblasti kybernetické bezpečnosti Check Point Software Technologies jako Security Engineer. Pavel se poslední roky zaměřuje na téma cloudové bezpečnosti, zabezpečení aplikací, jejich vývoje(CI/CD) i provozu.

Kadrmas Petr (2022)

Security Engineer, Check Point

Vystudoval telekomunikace na elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze. Poté pracoval a získával několikaleté zkušenosti u řady významných ICT firem, aby v roce 2018 začal pracovat pro lídra v oblasti kybernetické bezpečnosti Check Point Software Technologies jako Security Engineer. Pavel se poslední roky zaměřuje na téma cloudové bezpečnosti, zabezpečení aplikací, jejich vývoje(CI/CD) i provozu.

Martin Rajtr (2024)

Pražské společenství obnovitelné energie

Martin Rajtr od roku 2023 pracuje jako Projektový specialista v Pražském společenství obnovitelné energie (PSOE), což je příspěvková organizace Hlavního města Prahy, jejímž cílem je vybudovat sdílenou energetickou síť všech Pražanů, kteří budou své energetické potřeby řešit pomocí obnovitelných zdrojů, primárně slunečního záření. Postupně chce instalovat fotovoltaické systémy na střechy 23 000 pražských objektů, které se k tomu účelu hodí. Martin Rajtr má v PSOE právě tyto projekty na starosti po stránce technické přípravy a následné realizace. O obnovitelné zdroje se zajímá dlouhodobě a v předchozí praxi se podílel na přípravě konceptů budování chytrých energetických sítí (Smart grid) pro společnost ČEZ. Nyní je jeho vášní vše okolo komunitní energetiky.

Partneři konference PRO-ENERGY Takls

Technologičtí partneři konference